Łukowscy sztangiści zdobyli pięć medali na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego

Urząd Miasta Łuków
Młodzi sztangiści z Łukowa, przywieźli aż pięć medali z mistrzostw wojewódzkich. Miasto reprezentowali ciężarowcy z Orląt Łuków i Olimpijczyka Łuków.

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego do lat 17 w podnoszeniu ciężarów odbyły się w ubiegły weekend (12-13 września) w Piotrowicach pod Lublinem. Zawody zostały połączone z Memoriałem Wacława Czuraka o Puchar Starosty Lubelskiego.

Łukowscy sztangiści prowadzeni przez trenera Roberta Dołęgę zdobyli trzy złote medale oraz po jednym srebrnym i brązowym. Najlepszą młodziczką zawodów okazała się 13-letnia Andżelika Młynarczyk z ŁKS Orlęta Łuków, która zwyciężyła w kategorii wagowej do 49 kg, uzyskując wynik 42 kg w rwaniu i 52 kg w podrzucie. Kolejne złote krążki wywalczyły 14-letnia Julia Linkiewicz z Olimpijczyka Łuków w kategorii do 64 kg uzyskując 47 kg w rwaniu i 61 kg w podrzucie, oraz Oliwia Markiewicz z ŁKS Orlęta Łuków w kategorii wagowej do 45 kg z wynikiem 28 kg w rwaniu i 40 kg w podrzucie. Srebrny i brązowy medal zdobyli Błażej Borkowski z ŁKS Orlęta Łuków w kategorii wagowej do 45 kg uzyskując wynik 35 kg w rwaniu i 45 kg w podrzucie oraz Piotr Zachoszcz z Olimpijczyka, który w kategorii do 49 kg uzyskał 35 kg w rwaniu i 43 kg w podrzucie.

Wszyscy młodzi ciężarowcy, którzy zaprezentowali się w zawodach są członkami kadry Województwa Lubelskiego młodzików, a dodatkowo jedna z wychowanek, Julia Linkiewicz, znajduje się również w kadrze Polski U-15.

Pobierz

Jak korzystać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste!
Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz swoje miasto.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania. Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy zakładkę "koronawirus", w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią.