Marzec 2023 w Łukowie: Przegląd najważniejszych wydarzeń lutego 2023

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd lutego 2023? Z nami miesięczną prasówkę z Łukowa nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd lutego 2023? Z nami miesięczną prasówkę z Łukowa nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w lutym czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Łukowa najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Obsada serialu Wiedźmin nie przypadła do gustu? Tak według SI powinny wyglądać postacie z książek, gdyby żyły naprawdę. Jaki efekt?”?

Przegląd lutego 2023 w Łukowie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z lutego 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Obsada serialu Wiedźmin nie przypadła do gustu? Tak według SI powinny wyglądać postacie z książek, gdyby żyły naprawdę. Jaki efekt?

Postanowiliśmy wykorzystać fenomen sztucznej inteligencji związanej z tworzeniem obrazów i sprawdziliśmy, jak według SI wyglądałyby postaci z książek Wiedźmin, gdyby istniały naprawdę. Jak prezentują się w kontekście gier i ekranizacji? Sprawdźcie.

📢 Tragiczny wypadek w województwie. 19-latek uderzył samochodem w drzewo i zginął na miejscu. Miał prawo jazdy od dwóch miesięcy

19-letni kierowca zginął po uderzeniu samochodem w drzewo na drodze powiatowej w Zalesiu (powiat zamojski). Z ustaleń policji wynika, że najprawdopodobniej z powodu nadmiernej prędkości wypadł na zakręcie z drogi. Prawo jazdy posiadał od niespełna dwóch miesięcy.

📢 Przedwojenne podręczniki i edukacja w Polsce w okresie międzywojennym. Czego uczono w szkołach przed wojną? Tak wyglądały podręczniki

Szkoła nie zawsze wyglądała tak, jak dziś, chociaż wiele elementów struktury systemu edukacji zaczerpniętego z modelu pruskiego pozostaje niezmiennych, jak np. dzielenie dzieci na grupy wiekowe, rozpoczynanie i kończenie lekcji o tej samej porze, plan lekcji, dzwonki, jednakowy program nauczania. Do elementów, które są inne niż sprzed 80 lat i dawniej, z pewnością można zaliczyć dostępność do edukacji, a także różnorodność materiałów edukacyjnych, w tym podręczników szkolnych. Kiedyś nie tylko były one trudno dostępne, zbyt drogie dla wielu rodzin, ale także zupełnie inne. Zobacz, z jakich książek oraz czego uczono w szkołach przed wojną. Na zdjęciach z Biblioteki Narodowej unikatowe okładki podręczników!

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka marzec Łuków: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w lutym uwagę czytelniczek i czytelników z Łukowa. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Najlepsi alergolodzy w województwie. Zobacz, jakich lekarzy polecają zadowoleni pacjenci! [RANKING]

Zbliża się sezon wiosenny. Wtedy rośliny zaczną pylić i wydzielać alergeny, które mogą wywoływać niepokojące objawy. Sprawdź, gdzie należy się wówczas wybrać!

📢 Tak wyglądało sobotnie morsowanie Chełmskich Morsów. Zobacz zdjęcia

Jak co sobotę Chełmskie Morsy zażywały zimnych kąpieli w zalewie Żółtańce koło Chełma. Chociaż nie ma już lodu, ani śniegu, a woda jest coraz cieplejsza, to humory jak zwykle morsom dopisywały, co widać na zdjęciach. Zobacz w naszej galerii jak wyglądało sobotnie morsowanie. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Przychodnie weterynaryjne w województwie lubelskim. Gdzie wybrać się ze swoim pupilem? [LISTA]

Decydując się na czterołapnego przyjaciela powinniśmy się liczyć się z tym że będzie on także potrzebować pomocy weterynaryjnej. Jakie przychodnie polecają zadowoleni właściciele?

📢 Najtańsze domy do kupienia w woj. lubelskim. Za te nieruchomości zapłacisz mniej niż 120 tys. zł. Zobacz oferty!

Ceny nieruchomości poszybowały w górę. Jeśli poszukujesz nowego domu, a nie dysponujesz zbyt wysokim budżetem, to nadal masz szansę na znalezienie czegoś w niższej cenie. Oto oferty najtańszych domów do kupienia w woj. lubelskim. Ogłoszenia opublikowane są w serwisie otodom.pl. Najtańsza z nieruchomości kosztuje tylko 69 tysięcy złotych. Sprawdź!

📢 Znęcał się nad rodzicami, wszczynał awantury. Kiedy zagroził siekierą, wezwali policję

49 - letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego po alkoholu regularnie wszczynał awantury domowe. Najbardziej cierpieli na tym jego rodzice - wyzywał ich, szarpał za ręce i ubrania. W miniony wtorek (14 lutego) chwycił za siekierę i zagroził ojcu pozbawieniem życia. Dopiero wtedy rodzina zdecydowała się zaalarmować policjantów. Trafił do aresztu na okres dwóch miesięcy, grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

📢 Zamontowali fotopułapkę. Tak poradzili sobie w Chełmie z podrzucaniem śmieci

Chełmscy strażnicy miejscy znaleźli sposób na osoby, które nagminnie podrzucały śmieci oraz składowały je obok kontenera przy ul. Św. Mikołaja 4. Strażnicy zamontowali w tym miejscu fotopułapkę. W krótkim czasie okazało się, że to był dobry pomysł i ustał proceder pozostawiania śmieci przez osoby nieuprawnione do korzystania z kontenera.

📢 W Chełmie podsumowano zbiórki na rzecz WOŚP. Zebrano rekordowa kwotę

Podczas zbiórek organizowanych w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chełmie zebrano rekordową sumę 208 809,50 zł. To prawie o 40 tys. zł więcej niż w roku ubiegłym.

📢 Tak mieszka Katarzyna Grochola. Zobacz błyskawiczną metamorfozę domu pisarki. Dorota Szelągowska przemeblowała mamie dom w jedną noc

Dorota Szelągowska jest córką pisarki Katarzyny Grocholi, projektantką i prowadzącą m.in. program „Totalne remonty Szelągowskiej”. Ostatnio jest o nich głośno, bo obie panie poważnie zachorowały na nowotwór. Mimo że relacja kobiet nigdy nie należała do łatwych, teraz mama i córka bardzo się wspierają. Zobacz, jak Dorota Szelągowska spontanicznie przemeblowała salon i jadalnię swojej mamy. Sprawdź, jak projektantka modnie przestawiła meble. Tak mieszka Katarzyna Grochola.

📢 Tajemnicza wycinka w objętej ochroną dolinie Bugu - co tam się dzieje? "Przeorana ziemia, ponad 4-metrowe stosy ściętych drzew" [FOTO]

Malownicza do niedawna nadbużańska dolina w miejscowości Sobibór zachwycała przyrodą do tego stopnia, że została objęta ochroną w ramach aż trzech programów. Pod koniec stycznia wjechały w nią jednak niespodziewanie buldożery, a las rozbrzmiał odgłosami wycinki - prowadzonej nie wiadomo przez kogo i nie wiadomo na czyje polecenie. Na 7 kilometrach doliny leży tysiące ściętych drzew ułożonych w blisko 4-metrowe stosy, starorzecza zasypane, Skarpa Nadbużańska w ruinie, stanowiska objęte ochroną gatunkową zniszczone. Sprawą zajmują się nie tylko aktywiści, ale i władze gminne oraz policja.

📢 Pączkowe szaleństwo memowe. Tłusty czwartek oczami internautów

W końcu nastał ten dzień! Niech stoły uginają się pod ciężarem pączków i lukier leje się po brodzie, niech chrupią faworki. Kiedy zęby wgryzają się w miękkie jak chmurka ciasto, człowiek w ten jeden dzień czuje się, jakby znowu był dzieckiem. Zobaczcie, jak internauci świętują tłusty czwartek!

📢 Kontrakty zerwane. Chełm ma problem z parkiem i młynem

Ok. 50 mln zł miała kosztować termomodernizacja szkół i rewitalizacja młyna Michalenki. Firma zrezygnowała jednak z podpisania kontraktu. Zrobiła to na pół godziny przed zawarciem umowy

📢 Bal Studenta 2023. Tak bawili się studenci PANS w Chełmie. Zobacz zdjęcia

Ten bal pozostanie na długo w pamięci studentów Państwowej Akademi Nauk Stosowanych w Chełmie. Piękne studentki i przystojni studenci doskonale bawili się na Balu Studenta w Hotelu Edels. Zobacz zdjęcia w naszej galerii. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Te kobiety i mężczyźni zaginęli w Polsce. Do dziś nie wiadomo kim są i skąd są. Rozpoznajesz kogoś? Sprawdź ZDJĘCIA i rysopisy osób NN

Baza zawiera zdjęcia i rysopisy osób o nieustalonej tożsamości, które zostały zgłoszone do ITAKI. Baza jest także sprawdzana przez Zespół Poszukiwań i Identyfikacji ITAKI przy każdym przyjęciu zgłoszenia osoby zaginionej. Zdarza się, że np. do szpitala trafiają osoby, które uległy wypadkowi i nie odzyskały przytomności lub są świadome, ale doznały obrażeń, które spowodowały utratę pamięci. Można mu pomóc odzyskać tożsamość!

📢 Czy nauczyciele na emeryturze muszą dorabiać? Ile wynosi emerytura nauczyciela? Sprawdzamy wysokość nauczycielskich emerytur

Ile wynosi emerytura nauczyciela? Czy po latach pracy przy tablicy nauczyciel otrzymuje godne świadczenie emerytalne? Emerytura zależy od wysokości otrzymywanego w czasie pracy wynagrodzenia, a to oznacza, że oświatowi emeryci pękatych portfeli raczej nie mają. Wielu spina budżet, udzielając korepetycji. Na lekcje z nauczycielem-seniorem boom jest właśnie przed maturą. To sposób na podreperowanie domowego budżetu emerytowanych nauczycieli.

📢 Poloneza czas zacząć! Studniówka Prywatnego Liceum im. Królowej Jadwigi w Lublinie. Zobacz zdjęcia

Niebawem matura, ale przed nią długo wyczekiwany bal licealistów. Studniówka zaczęła się od poloneza, a później piękne suknie licealistek wirowały w tańcu.

📢 Tygodniowy przegląd prasy 12.02.2023: Łuków, 5.02-11.02.2023. Poznaj najważniejsze informacje z Łukowa

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Łukowa, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 5.02 a 11.02.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Tajemnicza wycinka w objętej ochroną dolinie Bugu - co tam się dzieje? "Przeorana ziemia, ponad 4-metrowe stosy ściętych drzew". Zdjęcia”?

📢 Są pieniądze na remonty dróg w naszym regionie. Promesy zostały wręczone samorządowcom. Zobacz zdjęcia

W piątek (10 lutego) w gmachu w Chełmie odbyła się konferencja prasowa w sprawie Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W trakcie spotkania promesy na remont dróg odebrali przedstawiciele samorządów miast i gmin z powiatu chełmskiego, krasnostawskiego i włodawskiego.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na lukow.naszemiasto.pl Nasze Miasto