Wyniki wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Nowym Sączu
Pojawiły się już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Nowym Sączu podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- HANDZEL Ludomir Paweł - KWW KOALICJA NOWOSĄDECKA LUDOMIRA HANDZLA: 52,34% (17 945 głosów)
- NOWAK Ryszard Aleksander - KWW RYSZARDA NOWAKA WIOSNA 2024: 18,36% (6 293 głosów)
- MULARCZYK Iwona Barbara - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 15,94% (5 465 głosów)
- WILK Ryszard Jakub - KWW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY: 9,01% (3 088 głosów)
- BELSKA Małgorzata Agnieszka - KWW BŁĘKITNA POLSKA: 4,35% (1 492 głosów)
Wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4
Mamy już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4 podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MULARCZYK Iwona Barbara: pozycja 1 : 4,25% (2 351 głosów)
- PIECH Wojciech Tomasz: pozycja 2 : 4,25% (2 351 głosów)
- OLEJNIK Krzysztof Ryszard: pozycja 3 : 4,25% (2 351 głosów)
- PAZGAN-KOŻUCH Iwona Maria: pozycja 4 : 4,25% (2 351 głosów)
- FILIP Piotr: pozycja 5 : 4,25% (2 351 głosów)
- MOGILSKA Danuta Stanisława: pozycja 6 : 4,25% (2 351 głosów)
- KRUCZEK Jakub Tomasz: pozycja 7 : 4,25% (2 351 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- GROMULSKA Emilia Małgorzata: pozycja 1 : 0,76% (422 głosów)
- SZCZEPANIK Wojciech: pozycja 2 : 0,76% (422 głosów)
- SOBARNIA Dawid Adam: pozycja 3 : 0,76% (422 głosów)
- ROGOWSKI Szymon Marcin: pozycja 4 : 0,76% (422 głosów)
- LISZKA Ewa: pozycja 5 : 0,76% (422 głosów)
- CABAK Paweł Władysław: pozycja 6 : 0,76% (422 głosów)
- OGORZAŁEK Anna Zuzanna: pozycja 7 : 0,76% (422 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GARDOCKI Damian: pozycja 1 : 2,75% (1 521 głosów)
- RUCHAŁA Elżbieta Joanna: pozycja 2 : 2,75% (1 521 głosów)
- FECKO Grzegorz Józef: pozycja 3 : 2,75% (1 521 głosów)
- FILAS-ZAKRZEWSKA Urszula Barbara: pozycja 4 : 2,75% (1 521 głosów)
- LOREK Zuzanna Czesława: pozycja 5 : 2,75% (1 521 głosów)
- CHOJNA Natalia Zofia: pozycja 6 : 2,75% (1 521 głosów)
- UCHERSKI Edward Bolesław: pozycja 7 : 2,75% (1 521 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA NOWOSĄDECKA LUDOMIRA HANDZLA:
- BOCHENEK Artur: pozycja 1 : 4,08% (2 256 głosów)
- ZIAJA Krzysztof Adam: pozycja 2 : 4,08% (2 256 głosów)
- RYBSKI Aleksander Józef: pozycja 3 : 4,08% (2 256 głosów)
- WITUSZYŃSKA Iwona Halina: pozycja 4 : 4,08% (2 256 głosów)
- BRZESKA Agnieszka Teresa: pozycja 5 : 4,08% (2 256 głosów)
- NUREK Katarzyna Agnieszka: pozycja 6 : 4,08% (2 256 głosów)
- WALTER Patryk Albert: pozycja 7 : 4,08% (2 256 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RYSZARDA NOWAKA WIOSNA 2024:
- NOWAK Ryszard Aleksander: pozycja 1 : 1,74% (965 głosów)
- PIĄTKOWSKA Renata Ewa: pozycja 2 : 1,74% (965 głosów)
- JURKOWSKA Monika Zofia: pozycja 3 : 1,74% (965 głosów)
- GAWŁOWSKI Przemysław Krzysztof: pozycja 4 : 1,74% (965 głosów)
- ZUBRZYCKA Marta Maria: pozycja 5 : 1,74% (965 głosów)
- OSUCHOWSKA-GOMULEC Iwona Małgorzata: pozycja 6 : 1,74% (965 głosów)
- KAIM Jarosław Marcin: pozycja 7 : 1,74% (965 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BŁĘKITNA POLSKA:
- BELSKA Małgorzata Agnieszka: pozycja 1 : 0,82% (456 głosów)
- HASSLINGER Andrzej Wacław: pozycja 2 : 0,82% (456 głosów)
- WITEK-PACYNA Edyta: pozycja 3 : 0,82% (456 głosów)
- WOLAK Marlena Magdalena: pozycja 4 : 0,82% (456 głosów)
- ŁUKASZCZYK Witold Jakub: pozycja 5 : 0,82% (456 głosów)
- WILCZYŃSKI Krzysztof Jerzy: pozycja 6 : 0,82% (456 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ORZEŁ Ilona Dorota: pozycja 1 : 4,53% (2 241 głosów)
- RĄCZKOWSKI Antoni Józef: pozycja 2 : 4,53% (2 241 głosów)
- FAŁOWSKI Kazimierz Szczepan: pozycja 3 : 4,53% (2 241 głosów)
- ZIELIŃSKA Anna Maria: pozycja 4 : 4,53% (2 241 głosów)
- ŚLUSAREK Aleksandra Maria: pozycja 5 : 4,53% (2 241 głosów)
- GAGATEK Jakub Emmanuel: pozycja 6 : 4,53% (2 241 głosów)
- STANNY Sebastian Tomasz: pozycja 7 : 4,53% (2 241 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- SŁYŚ Wiesław Jerzy: pozycja 1 : 0,88% (437 głosów)
- BOŻYK Alina Joanna: pozycja 2 : 0,88% (437 głosów)
- DUDKOWSKI Kamil Adrian: pozycja 3 : 0,88% (437 głosów)
- RAK Amadeusz Oskar: pozycja 4 : 0,88% (437 głosów)
- WILK Daniel: pozycja 5 : 0,88% (437 głosów)
- LACHNER Barbara Maria: pozycja 6 : 0,88% (437 głosów)
- SIEPIETOWSKA Dominika Maria: pozycja 7 : 0,88% (437 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GŁUC Krzysztof Michał: pozycja 1 : 2,94% (1 453 głosów)
- ZAWIŚLAN Jan Jakub: pozycja 2 : 2,94% (1 453 głosów)
- CEBULA Ewa Agata: pozycja 3 : 2,94% (1 453 głosów)
- SZLAG Małgorzata Anna: pozycja 4 : 2,94% (1 453 głosów)
- PRUSAK Grzegorz Marek: pozycja 5 : 2,94% (1 453 głosów)
- MAŁEK Waldemar Ryszard: pozycja 6 : 2,94% (1 453 głosów)
- BRODA Małgorzata Józefa: pozycja 7 : 2,94% (1 453 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA NOWOSĄDECKA LUDOMIRA HANDZLA:
- PROSTKO Maciej: pozycja 1 : 4,15% (2 052 głosów)
- LEDZIŃSKI Grzegorz Janusz: pozycja 2 : 4,15% (2 052 głosów)
- CZERNECKI Artur Julian: pozycja 3 : 4,15% (2 052 głosów)
- KOŁACZ Ewa Zofia: pozycja 4 : 4,15% (2 052 głosów)
- ADAMEK Edyta Sylwia: pozycja 5 : 4,15% (2 052 głosów)
- ŚPIEWAK-CHŁOPKIEWICZ Hanna Beata: pozycja 6 : 4,15% (2 052 głosów)
- WÓJCIK-OSIKA Karolina Anna: pozycja 7 : 4,15% (2 052 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RYSZARDA NOWAKA WIOSNA 2024:
- HOJNOR Józef Krzysztof: pozycja 1 : 1,49% (739 głosów)
- CISOŃ Tomasz Dariusz: pozycja 2 : 1,49% (739 głosów)
- CEMPA-PULIT Grażyna: pozycja 3 : 1,49% (739 głosów)
- GŁÓD Piotr Wojciech: pozycja 4 : 1,49% (739 głosów)
- SACZKA Agata Małgorzata: pozycja 5 : 1,49% (739 głosów)
- DĄBROWSKA Izabela Zofia: pozycja 6 : 1,49% (739 głosów)
- BADURA Paweł: pozycja 7 : 1,49% (739 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BŁĘKITNA POLSKA:
- JEŻ Jerzy Marek: pozycja 1 : 0,3% (149 głosów)
- FECKO Beata Magdalena: pozycja 2 : 0,3% (149 głosów)
- URBAN Piotr: pozycja 3 : 0,3% (149 głosów)
- WALIGÓRA Klaudia Maria: pozycja 4 : 0,3% (149 głosów)
- SALAMON Maciej Stefan: pozycja 5 : 0,3% (149 głosów)
- SMOLEŃ Magdalena Irena: pozycja 6 : 0,3% (149 głosów)
- ASZKOWSKI Robert Maciej: pozycja 7 : 0,3% (149 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- OLESIAK Kamil Leszek: pozycja 1 : 3,81% (3 496 głosów)
- STASIAK-KUBACKA Ewa Joanna: pozycja 2 : 3,81% (3 496 głosów)
- WITKOWSKA Krystyna: pozycja 3 : 3,81% (3 496 głosów)
- DROŻDŻ Miłosz Konrad: pozycja 4 : 3,81% (3 496 głosów)
- ORLOF Alina Maria: pozycja 5 : 3,81% (3 496 głosów)
- ZYGADŁO Beata Iwona: pozycja 6 : 3,81% (3 496 głosów)
- CZOCH Jan Paweł: pozycja 7 : 3,81% (3 496 głosów)
- PIWOWAR Piotr Jakub: pozycja 8 : 3,81% (3 496 głosów)
- BUTSCHER Wojciech: pozycja 9 : 3,81% (3 496 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- BOŻYK Mariusz Stanisław: pozycja 1 : 0,67% (615 głosów)
- LACHNER Krystian Wojciech: pozycja 2 : 0,67% (615 głosów)
- PRUSAK Jarosław Zdzisław: pozycja 3 : 0,67% (615 głosów)
- ROGOWSKA Małgorzata Iwona: pozycja 4 : 0,67% (615 głosów)
- MĄKA Tomasz Zbigniew: pozycja 5 : 0,67% (615 głosów)
- MIERZEJEWSKA Monika: pozycja 6 : 0,67% (615 głosów)
- WILK Agnieszka: pozycja 7 : 0,67% (615 głosów)
- JACENIK Maciej Piotr: pozycja 8 : 0,67% (615 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GAJDOSZ Tadeusz Władysław: pozycja 1 : 2,16% (1 980 głosów)
- FILAS Lesław Jan: pozycja 2 : 2,16% (1 980 głosów)
- DANIELSKA Edyta: pozycja 3 : 2,16% (1 980 głosów)
- MAJOCHA Dagmara Joanna: pozycja 4 : 2,16% (1 980 głosów)
- BARNAŚ-MATUSIK Bernadetta Zofia: pozycja 5 : 2,16% (1 980 głosów)
- GANCARCZYK Janusz Aleksander: pozycja 6 : 2,16% (1 980 głosów)
- WÓJCIK Agnieszka: pozycja 7 : 2,16% (1 980 głosów)
- WÓJTOWICZ Marcin Łukasz: pozycja 8 : 2,16% (1 980 głosów)
- MORAŃSKI Marcin Robert: pozycja 9 : 2,16% (1 980 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA NOWOSĄDECKA LUDOMIRA HANDZLA:
- HANDZEL Ludomir Paweł: pozycja 1 : 3,25% (2 978 głosów)
- GIENIEC Leszek Jakub: pozycja 2 : 3,25% (2 978 głosów)
- DUMANA Dawid Piotr: pozycja 3 : 3,25% (2 978 głosów)
- LOREK Anna Zofia: pozycja 4 : 3,25% (2 978 głosów)
- MÓŁKA Anna Maria: pozycja 5 : 3,25% (2 978 głosów)
- ZYGMUNT Krzysztof Andrzej: pozycja 6 : 3,25% (2 978 głosów)
- WILCZYŃSKA Jadwiga: pozycja 7 : 3,25% (2 978 głosów)
- POŁOMSKA-MAŚLANKA Izabela Wioletta: pozycja 8 : 3,25% (2 978 głosów)
- DYDA Tomasz Aleksander: pozycja 9 : 3,25% (2 978 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RYSZARDA NOWAKA WIOSNA 2024:
- KULCZYK Sylwia: pozycja 1 : 1,07% (978 głosów)
- ŁUKASIK Jacek Władysław: pozycja 2 : 1,07% (978 głosów)
- ŁOBODZIŃSKA-OBRZUT Agnieszka Bogusława: pozycja 3 : 1,07% (978 głosów)
- ORMIAŃSKI Grzegorz Adam: pozycja 4 : 1,07% (978 głosów)
- WŁODARZ Danuta Teresa: pozycja 5 : 1,07% (978 głosów)
- BULANDA Krzysztof Franciszek: pozycja 6 : 1,07% (978 głosów)
- KOCAŃDA Piotr Andrzej: pozycja 7 : 1,07% (978 głosów)
- KUNICKA-SOŁTYS Agnieszka Maria: pozycja 8 : 1,07% (978 głosów)
- POLEK Piotr Stanisław: pozycja 9 : 1,07% (978 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BŁĘKITNA POLSKA:
- GOCEK Tomasz Bartłomiej: pozycja 1 : 0,25% (229 głosów)
- WIATRAK Anna Halina: pozycja 2 : 0,25% (229 głosów)
- BASIAGA Wacław Mariusz: pozycja 3 : 0,25% (229 głosów)
- DUDA Alicja Maria: pozycja 4 : 0,25% (229 głosów)
- LIBER Paweł Michał: pozycja 5 : 0,25% (229 głosów)
- KRĘŻEL Teresa: pozycja 6 : 0,25% (229 głosów)
- WOLAK Marcelina Maria: pozycja 7 : 0,25% (229 głosów)
- FRĄCZEK Daniel Jan: pozycja 8 : 0,25% (229 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KĄDZIOŁKA Michał Bartosz: pozycja 1 : 4,5% (3 115 głosów)
- TARGOSZ Błażej Wojciech: pozycja 2 : 4,5% (3 115 głosów)
- DYREK Krzysztof: pozycja 3 : 4,5% (3 115 głosów)
- DUDA Barbara: pozycja 4 : 4,5% (3 115 głosów)
- LEŚNIAK Krzysztof: pozycja 5 : 4,5% (3 115 głosów)
- CEBULA Andrzej Edward: pozycja 6 : 4,5% (3 115 głosów)
- KACZWIŃSKA Justyna Dorota: pozycja 7 : 4,5% (3 115 głosów)
- MORAWSKA Maria Anna: pozycja 8 : 4,5% (3 115 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- ROGOWSKI Mariusz: pozycja 1 : 0,78% (541 głosów)
- GROTEK Wiktor Antoni: pozycja 2 : 0,78% (541 głosów)
- ŚWISTEK Mariola: pozycja 3 : 0,78% (541 głosów)
- PORĘBA Mateusz Kamil: pozycja 4 : 0,78% (541 głosów)
- LEGUTKO Inez Krystyna: pozycja 5 : 0,78% (541 głosów)
- BOŻEK Stanisław: pozycja 6 : 0,78% (541 głosów)
- JANUSZ Wiktoria: pozycja 7 : 0,78% (541 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KACZWIŃSKI Mieczysław Janusz: pozycja 1 : 2,83% (1 959 głosów)
- POLAŃSKI Benedykt Juliusz: pozycja 2 : 2,83% (1 959 głosów)
- BĄK Marta Magdalena: pozycja 3 : 2,83% (1 959 głosów)
- GĄSIOROWSKI Wojciech Ludwik: pozycja 4 : 2,83% (1 959 głosów)
- KUCHARSKA Gabriela Maria: pozycja 5 : 2,83% (1 959 głosów)
- WÓJS Anna Katarzyna: pozycja 6 : 2,83% (1 959 głosów)
- JANIK Jakub Mikołaj: pozycja 7 : 2,83% (1 959 głosów)
- SMOTER Grzegorz: pozycja 8 : 2,83% (1 959 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA NOWOSĄDECKA LUDOMIRA HANDZLA:
- PROKOPOWICZ Jakub: pozycja 1 : 3,2% (2 215 głosów)
- ROGÓŻ Maciej Jakub: pozycja 2 : 3,2% (2 215 głosów)
- GRZEGORZEK Aneta Kinga: pozycja 3 : 3,2% (2 215 głosów)
- KUDEŁKA Dawid Marcin: pozycja 4 : 3,2% (2 215 głosów)
- HUDZIK Bożena Dorota: pozycja 5 : 3,2% (2 215 głosów)
- PODZIEWSKA-ŻYGADŁO Aleksandra Grażyna: pozycja 6 : 3,2% (2 215 głosów)
- JAKUBOWSKI Jarosław Jerzy: pozycja 7 : 3,2% (2 215 głosów)
- ROLA Jarosław Michał: pozycja 8 : 3,2% (2 215 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RYSZARDA NOWAKA WIOSNA 2024:
- BRONGIEL Edyta Renata: pozycja 1 : 1,06% (733 głosów)
- CABAŁA Teresa Stanisława: pozycja 2 : 1,06% (733 głosów)
- KUBACKA Barbara: pozycja 3 : 1,06% (733 głosów)
- GADZINA Anna Kinga: pozycja 4 : 1,06% (733 głosów)
- BASIAGA Jerzy Krzysztof: pozycja 5 : 1,06% (733 głosów)
- MAJKA Ryszard: pozycja 6 : 1,06% (733 głosów)
- KOWALIK Krystian Hubert: pozycja 7 : 1,06% (733 głosów)
- WĄSIK Witold Artur: pozycja 8 : 1,06% (733 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BŁĘKITNA POLSKA:
- ZBOROWSKI Grzegorz Jan: pozycja 1 : 0,25% (176 głosów)
- BĄK Marta: pozycja 2 : 0,25% (176 głosów)
- RESZKIEWICZ Robert: pozycja 3 : 0,25% (176 głosów)
- RYNDUCH Kinga Edyta: pozycja 4 : 0,25% (176 głosów)
- BELSKI Krzysztof: pozycja 5 : 0,25% (176 głosów)
- ŁUKASZCZYK Magdalena Jolanta: pozycja 6 : 0,25% (176 głosów)
- MORDARSKI Leonard Piotr: pozycja 7 : 0,25% (176 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?