Pływacy UKP "Fala" Kraśnik wrócili z medalami z zawodów "O Laur Lubelskiego Koziołka" (ZDJĘCIA)

informacja prasowa (oprac. SM)
10-letni medaliści. Od lewej: Gabriela Surowiec, Milena Sosnówka, Jan Szymula, Dawid Dzięgielewski. W środku trener Mariusz Kwietniewski
15-osobowa ekipa najmłodszych kraśnickich pływaków wystąpiła podczas pierwszej rundy zawodów "O Laur Lubelskiego Koziołka", które zorganizowano w minioną sobotę, 25 lutego. Nasi sportowcy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

W minioną sobotę, 25 lutego, na pływalni Aqua Lublin rozpoczęła się 41 edycja zawodów "O Laur Lubelskiego Koziołka". W sumie w ramach tej imprezy zaplanowano sześć rund zawodów.

Podczas pierwszej rundy wystartowało 414 zawodników reprezentujących 29 klubów. W tym gronie wystąpiło 15 najmłodszych pływaków UKP „Fala” Kraśnik, nad którymi pieczę trzymał trener Mariusz Kwietniewski. Rywalizowali oni w trzech najmłodszych kategoriach wiekowych – 8 lat i młodsi, 9 lat oraz 10 lat.

W najmłodszej kategorii wiekowej bardzo dobrze zaprezentowała się Jolanta Kwietniewska, która zdobyła dwa brązowe medale - na dystansie 25 m st. grzbietowym oraz 25 m st. dowolnym.

W kolejnej kategorii wiekowej (9 lat) rywalizowano na dystansie 25 m st. motylkowym i 25 m st. dowolnym. Dwukrotnie na podium (dekorowano do X miejsca) stawał Kacper Bończoszek, który zajął VII miejsce na 25 m st. motylkowym oraz VIII miejsce na 25 m st. dowolnym. Z kolei Zuzanna Pluta zajęła IX miejsce na 25 m st. dowolnym.

W najstarszej kategorii wiekowej, w której wystąpili kraśniczanie (10 lat) – Gabriela Surowiec zdobyła złoty medal na 50 m st. grzbietowym oraz zajęła VII miejsce na 25 m st. motylkowym. Z kolei Milena Sosnówka zdobyła srebrny medal na 25 m st. motylkowym, przegrywając „złoto” o zaledwie 0,01 sek. oraz zajęła IV miejsce na 50 m st. grzbietowym. Wśród chłopców brązowy medal na dystansie 50 m st. grzbietowym zdobył Jan Szymula, dodatkowo zajął IV miejsce na 25 m st. motylkowym. Z kolei Dawid Dzięgielewski zajął V miejsce na 50 m st. grzbietowym oraz VII miejsce na 25 m st. motylkowym.

Pozostali zawodnicy: Hanna Michota, Natalia Rosińska, Julia Skibniewska, Anna Wąsik, Emilia Wielgus, Patryk Mączka, Bartosz Rybak, Piotr Todys również zaliczyli bardzo dobre starty, wielokrotnie poprawiając swoje rekordy życiowe.