Krzysztof Szuptarski
AZS UMCS Lublin - Pływanie
Na basenie Aqua Lublin została rozegrana piąta runda cyklicznych zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka. W imprezie udział wzięło blisko 550 pływaków i pływaczek, reprezentujących osiemnaście klubów z regionu. Gościnnie wystartowały także ekipy: AZS-AWF Katowice, SKP Delfin Kozienice oraz SP Meduza Pajęczno.

W rankingu medalowym najlepsza okazała się ekipa UKS SP 5 Swim Lublin, zdobywając 12 krążków (6 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe). Na drugim miejscu uplasował się zespół MTP Lublinianka Lublin - 12 medali (5 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe), a na trzecim UKS Orka Zamość - 6 medali (2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy).

Team UKS SP 5 Swim Lublin wygrał także klasyfikacją drużynową, kończąc zmagania z dorobkiem 335 pkt. Druga lokata przypadła reprezentantom MTP Lublinianka - 314 pkt., natomiast na najniższym stopniu podium stanęli przedstawiciele Wisły Puławy - 308 pkt.

W edycji 2021 odbyło się w sumie pięć imprez. Do zajęcia wysokich miejsc w punktacji generalnej, będzie liczyć się przede wszystkim systematyczność startów. Za pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach i dystansach, przyznawane jest po dziesięć punktów. Finałowa, szósta runda została zaplanowana 27 listopada.