Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat łukowski podsumowuje rok

inf. prasowa, oprac. BW
Władze powiatu łukowskiego podsumowały mijający rok. Poniżej przedstawiamy niektóre osiągnięcia, jakimi chwali się samorząd.

- Sąd Rejonowy w Łukowie- dzięki staraniom władz samorządu i parlamentarzystów, sąd nie został zlikwidowany.

-Zmiana siedziby PCPR w Łukowie - Zgodnie z decyzją Zarządu Powiatu Łukowskiego od 1 lutego 2012 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zostało przeniesione do budynku przy ul. Broniewskiego 20/26. W wyremontowanym budynku mieszczą się także Dom Dziecka i Świetlica Terapeutyczna. Nowa siedziba znajduje się na parterze wyremontowanego budynku.

- Targi Wiedzy i Umiejętności - Medyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie zorganizowało Targi Wiedzy i Umiejętności dla nauczycieli oraz młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych w dniu 21 marca 2012 roku w siedzibie szkoły. Tegoroczne targi obejmowały najnowsze trendy kosmetologii, estetyki stomatologicznej, dietetyki i reanimacji.

- Targi Pracy i Edukacji-
W dniu 30 marca 2012r. odbyły się Targi Pracy i Edukacji zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Łukowie i Zespół Szkół nr 1 w Łukowie. Targi miały na celu przekazanie osobom bezrobotnym ofert pracy, oraz pozyskiwanie nowych pracowników. Na targach zaprezentowało się 45 wystawców, w tym 22 pracodawców, 14 przedstawicieli instytucji edukacyjnych, oraz 9 instytucji rynku pracy.
- Wystawa „Polskie Stroje Ludowe”- w Muzeum Regionalnym w Łukowie prezentowana była wystawa „Polskie Stroje Ludowe”. Była to pierwsza tego typu ekspozycja na Lubelszczyźnie. Na wystawie prezentowanych było 35 oryginalnych strojów ludowych z 22 regionów Polski.

- Obsługa monitoringu miejskiego w Łukowie- zarząd Powiatu w Łukowie na posiedzeniu w dniu 10.04.2011 podjął decyzję o przyznaniu 20 tys. zł na zatrudnienie policjantów posiadających odpowiednie poświadczenia bezpieczeństwa do obsługi monitoringu miejskiego. D

- Modernizacja Muzeum H.Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej- zgodnie z podpisaną umową z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie zakończony został I etap realizacji projektu "Modernizacja i promocja Muzeum Henryka Sienkiewicza". Zwiedzający dworek w Woli Okrzejskiej, mogą zobaczyć efekty w postaci systemu audio przewodników umożliwiających turyście zapoznanie się w komfortowy sposób z eksponatami muzealnymi. Nową atrakcją jest też system głośników Hyper Sound Sonic

- Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich- w dniach 25-27.05.2012 w Starogardzie Gdańskim odbył się XX Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich. Inicjatorem tego cyklicznego wydarzenia jest dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej - Antoni Cybulski. Z okazji jubileuszu, władze samorządu powiatowego w Łukowie uhonorowały dotychczasowych organizatorów.

- Promocja Ziemi Łukowskiej w międzynarodowym kwartalniku- opublikowany został pierwszy numer międzynarodowego kwartalnika artystyczno-naukowego „Quo vadis?” zawierającego również materiały promocyjne Ziemi Łukowskiej. Wydawnictwo zaprezentowało teksty uznanych autorów odnoszących się do literatury, nauki i historii. Publikacja ukazała się w sześciu krajach Europy Zachodniej.

- Renowacja tablicy „Peowiacy Powiatu Łukowskiego”- w związku z uroczystościami upamiętniającymi 94. Rocznicę Odzyskania Niepodległości samorząd powiatowy przeprowadził prace renowacyjne granitowej tablicy pamiątkowej poświęconej poległym bohaterom w walce o niepodległość i utrwalenie granic Rzeczypospolitej Polskiej „Peowiacy Powiatu Łukowskiego”. Tablica wmurowana jest w ścianę budynku Starostwa Powiatowego w Łukowie przy ul. Piłsudskiego 17.

- I LO im. T. Kościuszki krajowym liderem w nauczaniu języka rosyjskiego- I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie znalazło się wśród najlepszych szkół nauczających języka rosyjskiego w Polsce.

- Kopiec grosza na książkę o H.Sienkiewiczu- 21 czerwca 2012 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie dostarczyli ok. 70 kg groszówek do Muzeum H.Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.Był to wkład przeznaczony na wydanie drugiej części ilustrowanej książki o nobliście autorstwa pani Anny Cybulskiej.

- Strefa olimpijska w Łukowie- w centrum Łukowa na placu przy fontannie pojawił się telebim, na którym kibice mogli zobaczyć występy sztangistów. Wspólne kibicowanie w Łukowie było przekazywane w telewizji regionalnej oraz na antenie ogólnopolskiej kilku stacji telewizyjnych. Zdaniem wielu ekspertów łukowianin miał duże szanse aby zdobyć olimpijski krążek, nawet ten z najcenniejszego kruszcu.

-Uroczyste odsłonięcie Pomnika „Matka i Syn”- 5 września 2012 r. w Okrzei odbyły się uroczystości związane z odsłonięciem Pomnika „Matka i Syn”. W kościele parafialnym w Okrzei odbyła się Msza św., której przewodniczył kard. Józef Glemp, homilię wygłosił Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski.

- Mała obwodnica Łukowa oddana do użytku- „Budowa małej obwodnicy Miasta Łuków” przebiegała w ramach realizacji projektu „Poprawa wewnętrznej spójności komunikacyjnej województwa lubelskiego poprzez budowę i przebudowę dróg powiatowych zwiększających dostępność do dróg krajowych i wojewódzkich”. Zrealizowana inwestycja obejmowała dwa oddzielone pasy jezdni z obustronnym ciągiem pieszo-rowerowym o łącznej długości 1 575 m z dwoma rondami. Inwestycja została wykonana w dość szybkim tempie w ciągu jednego roku za prawie 18 mln. złotych, przy znacznym udziale środków unijnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak przygotować się do rozmowy o pracę?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lukow.naszemiasto.pl Nasze Miasto